Wybór kierunku

absolwent10
Kontaktowanie:

Wybór kierunku

Postautor: absolwent10 » 06 kwietnia 2016, 13:08

Cześć :) za miesiąc kończę liceum i mam istny ból głowy dotyczący wyboru studiów. Kończę mat-fiz ale słabo stoję z fizyką. Byłem na drzwiach otwartych na waszej uczelni i bardzo mi się spodobało, szczególnie jeden kierunek - informatyka w biznesie. Brzmi bardzo ciekawie, ale nie wiem czy znajdę po nim prace. Jedna koleżanka powiedziała mi ze prace znajdę na pewno, ale chciałbym zasięgnąć szerszej opinii. Wybrać tą inf w biznesie czy moze mimo wszystko spróbować sił na PWr? Liczę na obiektywne wyrażenie opinii :D boję się że skończę ten kierunek i nie dostanę nigdzie pracy..

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Wybór kierunku

Postautor: admin » 25 kwietnia 2016, 18:38

W dzisiejszych czasach pracę dostaje się na podstawie umiejętności a nie dyplomu. Jak chcesz się nauczyć to nauczysz się wszystkiego na każdej Uczelni. Znam parę osób po Informatyce w Biznesie i dobrze sobie radzą. Mają pracę w zawodzie. Na PWr - wyższy poziom, bardziej ścisłe kierunki, inne kierunki, nie ma tam np. Informatyki w Biznesie. Profil tego kierunku to bardziej administrowanie systemami IT, analiza danych itp. - programistą po tym na pewno nie będziesz. Czyli reasumując - zastanów się co Ci się podoba, z czego jesteś mocny, jak stoisz z przedmiotami ścisłymi. Jeżeli nie za bardzo jesteś ukierunkowany na mat-fiz to lżej ze ścisłymi przedmiotami na pewno będzie na UE, choć też jest analiza matematyczna, algebra, prognozowanie, statystyka opisowa i matematyczna, chyba jeszcze ekonometria itp., mikroekonomia, makroekonomia)

Inny profil wiedzy zdobędziesz i inne umiejętności sobie wyrobisz na PWr a inny na UE.

balbina33
Kontaktowanie:

Postautor: balbina33 » 31 maja 2016, 17:42

Witam.
Wybierz kierunek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Może oferta edukacyjna uczelni WSEiZ Cię zainteresuje. Uczelnia ma dużo pozytywnych opinii i duży wybór kierunków jak np. wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/gospodarka-przestrzenna . Absolwenci tego kierunku są przygotowani do profesjonalnego połączenia środowiska przestrzennego zgodnie z potrzebami ludzi, wymogami cywilizacyjnymi, możliwościami technicznymi a także zasadami ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, poprzez opracowywanie specjalistycznych inżynierskich analiz, planów i projektów.

KamilCz
Kontaktowanie:

Postautor: KamilCz » 09 lutego 2017, 14:16

Na studiach oprócz studiowania ;) ważne jest, by pracować w zawodzie już od samego początku. Wiadomo, nic nie jest proste, ale jeśli komuś zależy to po 5 latach będzie miał solidną podstawę w postaci wykształcenia, jak również doświadczenie zawodowe, które dziś jest równie ważne, co studia.

KasiaG
Kontaktowanie:

Postautor: KasiaG » 13 lutego 2017, 23:42

Zastanawiam się, nad UE, ale w zasadzie wolałabym studiować ekonomię w Londynie. To znacznie trudniejsze zadanie, ale myślę, że do pokonania. Czy jest na forum ktoś kto podobnie myśli? Mam już trochę własnych osiągnięć i zainteresowania naukowe. Nie mam niestety wsparcia finansowego. Słyszałam o fundacjach wspierających takie osoby jak ja. Robi to np. fundacja The Swan Foundation http://theswanfoundation.pl Fundacja buduje sieć firm współpracujących, które w ramach swojej działalności są w stanie wspierać młodych zdolnych Polaków, np. poprzez job shadowing w kancelarii prawnej, laboratorium chemicznym, czy matematycznym. Fundacja kładzie nacisk również na wyrobienie prospołecznych postaw ucznia. Fundacja podpowiada, które programy wolontariatu są wartościowe pod kontem konkretnej uczelni, które koła naukowe na uczelniach wyższych należy rozważyć. Zagraniczne uniwersytety z dużym zainteresowaniem śledzą aktywną pracę własną ucznia również pod tym kontem. Są to często elementy decydujące o przyjęciu na daną uczelnię.

Wróć do „Kandydaci”